środa, 22 maja 2013

Piknik Rodzinny MAMA, TATA I JA

 Zdjęcie: Harmonogram Pikniku Rodzinnego "Mama, Tata i Ja"Filia nr 8 reprezentowała Miejska Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej na Pikniku Rodzinnym MAMA, TATA I JA. Impreza odbyła się 19 maja na boisku przy Gimnazjum nr 10 w Strzemieszycach Wielkich. 
Pogoda tego dnia była piekna, więc na brak uczestników organizatorzy Pikniku nie mogli narzekać. Mieszkańcy Strzemieszyc przybyli licznie zwabieni słońcem i licznymi atrakcjami. Wśród nich znalazły się konkursy dla dzieci i rodziców, np. sztafeta rodzinna czy przeciąganie liny oraz konkursy plastyczne i literackie. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy: tresury psów policyjnych i sprzętu gaśniczo-ratunkowego OSP. Młodzież świetnie bawiła się podczas występu grupy tanecznej "Platinum Zumba Klub". Entuzjazm wzbudziły również występy uczniów Gimnazjum nr 10. Dla najmłodszych przygotowany był kącik gier i zabaw. Dodatkowo można było odwiedzić Wioskę rycerską i pojeździć na kucyku. Na tych, którzy zgłodnieli czekał bufet gastronomiczny.
Nasze stoisko również cieszyło się spora popularnością. Dla uczestników Pikniku przygotowaliśmy kiermasz książek. Wśród nich znalazły się m.in. pozycje dla dzieci, lektury, romanse, powieści obyczajowe, a także książki kucharskie i o tematyce biograficznej. Na młodszych uczestników imprezy czekały konkursy z nagrodami. W konkursie plastycznym udział wzięło tak dużo dzieci, że ciężko nam było wybrać zwycięskie prace. Konkurs czytelniczy również okazał się dobra zabawą, bo uczestnicy czytali wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, które do najłatwiejszych nie należą ("Wierszyki łamiące języki", "Gimnastyka dla języka" itd.). Wszyscy jednak spisali się na medal i nie odeszli z naszego namiotu z pustymi rękami. Większość dzieci, które pojawiły się na Pikniku skorzystała z możliwości malowania rąk (a nawet i buzi). Dzięki temu na Pikniku zaroiło się od barwnych motyli i kwiatów.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu i liczymy, że za rok znowu będziemy mogli się spotkać.

Pełna galeria zdjęć z Pikniku Rodzinnego >>>
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sylwetki pisarzy - Janusz Korczak