czwartek, 20 czerwca 2013

"Zawsze niech będzie słońce..."

4 czerwca w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Filii nr 8 odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Coroczną akcję organizuje Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", a MBP w Dąbrowie Górniczej czynnie w niej uczestniczy. W naszej imprezie udział wzięli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 17.
Zabawę rozpoczęliśmy od głośnego czytania wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". W dalszą część spotkania wprowadził nas Koziołek Matołek, który towarzyszył dzieciom w licznych zadaniach. Nie bez powodu wybraliśmy właśnie tego bohatera literackiego. Postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego obchodzi bowiem w tym roku 80 urodziny. Czytanie "Przygód Koziołka Matołka" pomogło dzieciom w rozwiązaniu quizu tematycznego. Zadaniom matematycznym i zabawom ruchowym również towarzyszyli bohaterowie znani z komiksu. Wiele entuzjazmu wzbudziło przygotowanie scenki, w której dzieci odgrywały przygody znane z książeczki o koźle wędrującym do Pacanowa.
Na uczestników spotkania czekała też wyjątkowa atrakcja. Mieli okazję zapoznać się z tradycyjną, japońską sztuką opowiadania historii za pomocą obrazków. Nasz gość - pani Joanna Chwastek - zaprezentowała dzieciom jedno z takich opowiadań, a kolejne przygotowywali już sami. Pierwszoklasiści wykonywali projekty i ilustracje do zaplanowanego opowiadania. W ruch poszły kartki, ołówki, kredki, kolorowy papier i wszystko inne, czym dało się stworzyć ilustracje. Historia przez nich przygotowana opowiadała o przyjaźni, jako o relacji, którą warto pielęgnować. Podsumowaniem imprezy był magiczny seans głośnego czytania.

Pełna galeria zdjęć >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ósemka poleca