środa, 25 września 2019

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem


24 października w Filii nr 8 odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem - autorem serii książeczek o kocie Cukierku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II, III i IV ze strzemieszyckich Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 3, 4 i 5.
Waldemar Cichoń jest autorem serii książeczek o uroczym kocie Cukierku, który istnieje naprawdę i mieszka z rodziną od 11 lat. Dotąd ukazało się dziewięć  części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie, w tym : "Cukierku, ty łobuzie!", która znalazła się wśród lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. To przezabawna i ciepła historia dla młodego czytelnika, nieważne czy jest wielbicielem kotów czy nie.
Nasz gość, ciekawie opowiadając i czytając fragmenty książek, bardzo szybko nawiązał wspólny kontakt z uczestnikami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały o początkach kariery pisarza, o jego życiu i twórczości. Na końcu spotkania każdy mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora osygnowany niezwykłą pieczęcią w kształcie kociej łapki.
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem, było możliwe się dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Filii 8.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ósemka poleca