sobota, 29 maja 2021

Sylwetki pisarzy - Marcin Pałasz

 Dziś przypada 50. rocznica urodzin polskiego pisarza Marcina Pałasza, który urodził się 29 maja 1971 r. Dusznikach-Zdroju , mieszka i pracuje we Wrocławiu. Autor książek dla młodych czytelników, laureat nagród i wyróżnień literackich. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela MakuszyńskiegoNajwiększą popularność przyniosła mu seria o książkach psa Elfa, której pierwszy tom, powieść Sposób na Elfa, nagrodzona została jako Książka Roku 2012 w konkursie IBBY, otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego i jest lekturą szkolną.


Warto podkreślić, iż nasza placówka gościła pisarza podczas Naukowej Nocy z Andersenem zorganizowanej 5 kwietnia w 2013r.
Pisarz przyjechał do nas z prezentacją multimedialną na temat astronomii. Nie powinno to dziwić, ponieważ ta dziedzina nauki jest jego wielką pasją. Od razu udało mu się nią zarazić dzieci, które po prelekcji zadawały  niezliczoną ilość pytań i najchętniej nie kończyłyby spotkania. Niewątpliwie przyczyniły się też do tego otwartość i entuzjazm cechujące naszego gościa,  który został również, honorowym członkiem Klubu Jacka i Agatki działającego w naszej bibliotece.

 Pisarz w otoczeniu ,, młodych naukowców...''. ą
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ósemka poleca