piątek, 2 kwietnia 2021

02.04 - Dzień Książki dla Dzieci

 

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki 📘📗📙 dla Dzieci 👧👦- 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena (1805-1875). Jego baśnie są znane na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami na całe życie.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych i ich rodziców.

Święto zostało ustanowione w 1967 r. przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

W Polsce od 2001 r. odbywa się akcja społeczna "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jej zadaniem jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla dzieci jest poznanie świata książek. Akcja ma zachęcić rodziców do regularnego czytania dzieciom oraz wskazuje istotne korzyści codziennego czytania pociechom. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Zaszczepiając najmłodszym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

Akcję czytania dzieciom aktywnie wspiera także Instytut Książki, poprzez kampanię "Mała książka - wielki człowiek", w ramach której dzieci otrzymują wyprawki czytelnicze.

Nasza biblioteka, w tym filia nr 8, bierze udział w tej kampanii. Obejmuje ona przedszkolaki(od 3-6 lat)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Koncert ETNOS FOS - 27.05