czwartek, 18 lutego 2021

Ósemka poleca

 Remigiusz Mróz "Szepty spoza nicości"

 Na zimowe⛄ dłuugie wieczory polecamy trzeci tom serii sensacyjno-kryminalnej z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim i policjantką Kają "Burzą" Burzyńską.

Seweryn wraz z córką Lidką mieszkają w Krakowie. Patomorfolog wraca do Żeromic, aby sprzedać dom i na dobre odciąć się od tragicznych wspomnień. 

W roztoczańskich lasach policja znajduje poćwiartowane zwłoki mężczyzny.Seweryn nie zamierza wgłębiać się w sprawę. Jednak Kaja prosi go o przeprowadzenie sekcji zwłok.

Poza tym głowa zamordowanego mężczyzny zostaje odnaleziona w piwnicy Zaorskiego. Im dalej postępuje śledztwo tym więcej rzeczy wymaga wyjaśnienia, a na scenę wkraczają neonaziści, którzy poszukują drogocennych skarbów ukrytych przez najwyższych rangą nazistowskich doradców Hitlera. Zaorski i Burza muszą rozwiązać zagadkę zaszyfrowaną w pamiętniku jednego z żołnierzy niemieckich, a ich kolejne odkrycia będą znaczone następnymi ofiarami. 

Autor rozbudował wątek  miłosny między głównymi bohaterami oraz zaskakuje czytelnika zakończeniem.

Fanów prozy Remigiusza Mroza z pewnością ucieszy fakt dotyczący ekranizacji  serii z Zaorskim. Listy zza grobu (tom pierwszy serii) zostaną przeniesione na ekran telewizyjny za sprawą stacji  Canal+.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sylwetki pisarzy - Janusz Korczak