piątek, 5 lipca 2013

Lato w Bibliotece - pierwszy tydzień lipca

Tegoroczne Lato w Bibliotece przenosi najmłodszych czytelników w świat Dzikiego Zachodu. Pierwszy tydzień już za nami, więc zdążyliśmy się oswoić z prerią, końmi, kowbojskim kapeluszem i gwiazdą szeryfa na piersi.
W Filii nr 8 dzieci rozpoczęły swoją kowbojską przygodę od poznania Ameryki Północnej. Spora garść informacji na temat kontynentu urozmaicona była zdjęciami umieszczonymi w prezentacji multimedialnej. Naszych gości najbardziej zainteresował Wielki Kanion Kolorado i Park Yellowstone. Zobaczyli też prerie, które konno przemierzali kowboje. Wszystkie wiadomości przydały się dzieciom przy rozwiązywaniu krzyżówki. Jej hasło zdradziło, jaki jest temat tegorocznych wakacji. Krajobrazy obejrzane na zdjęciach pomogły w tworzeniu wielkich obrazów, które udekorowały ściany biblioteki i wprowadziły nas w kraj kowbojów.
Jak powinien wyglądać kowboj, wiedziały wszystkie dzieci. Teraz mogą również wyjaśnić czym dokładnie się zajmował, po co nosił kapelusz, chustkę i ochraniacze na nogi. Znając już kowbojskie życie , uczestnicy zajęć wcielili się w role szeryfów i przygotowali prawdziwe listy gończe oraz mapy pościgu.
Środki transportu na Dzikim Zachodzie nie są już dla dzieci tajemnicą. Uczestnicy spotkań wiedzą, że oprócz podróży konnej można było przemieszczać się także parowcem, dyliżansem i koleją żelazną. Podczas zajęć plastycznych stworzyli nawet własną wersję tej ostatniej. Przygotowany pociąg stanie się elementem zaplanowanej na przyszły tydzień makiety Dzikiego Zachodu. 
Zajęciom towarzyszyły gry, zabawy ruchowe i kalambury. Spotkania odbywały się w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz w plenerze. Podczas każdego z nich wykorzystywana była literatura beletrystyczna oraz popularnonaukowa dla dzieci.

Pełna galeria zdjęć >>>Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sylwetki pisarzy - Janusz Korczak