piątek, 4 października 2019

Wystawa Krzysztof Kieślowski - ślady i pamięć


Wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego można oglądać w Galerii MBP Filii nr 8 do 31 października 2019 r. Składa się z kilku części i dotyczy min. biogramu, korzeni, i rodziny wybitnego reżysera. Wystawa jest wzbogacona o plakaty filmowe wydane na całym świecie do dzieł Krzysztofa Kieślowskiego oraz o "Fotografie z miasta Łodzi" zrobione przez niego podczas studiów w Szkole Filmowej. Kolejne ekspozycje poświęcono filmom fabularnym i dokumentalnym, zawierają recenzje, wycinki z gazet i zdjęcia.
Wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy ze Studiem Filmowym "Tor" oraz Wydawnictwem "Skorpion". Jest współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Wystawie towarzyszy inne wydarzenie ogólnodostępne - odsłonięcie tablicy im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Hetmańska 13 w naszej dzielnicy dnia 24.10.2019 o godz. 16.00. Zachęcamy do poznania losów Krzysztofa Kieślowskiego, które były ściśle związane ze Strzemieszycami Wielkimi, gdzie spędził swoje młodzieńcze lata. Szczegółowe informacje na ten temat opracował wybitny regionalista Dariusza Kmiotek w rozdziale Kino, Słoneczniki i jeszcze kilka innych spraw  na łamach publikacji Echo Dawnych Strzemieszyc, cz.2, Dąbrowa Górnicza : PHU "Dikappa" : Muzeum Miejskie "Sztygarka", 1999, praca zbiorowa  pod red. Jana Kmiotka, Jana Przemszy-Zielińskiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ósemka poleca