poniedziałek, 12 stycznia 2015

Biblioteka gra z Wielką Olkiestrą Świątecznej Pomocy


Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Strzemieszycach Wielkich gdzie 38 wolontariuszy z puszkami w ręku  mimo zimnej i kapryśnej aurze, dzielnie kwestowalo w szczytnym celu. Mieszkańcy Strzemieszyc mieli okazję na scenie muzycznej wysłuchać zespołu "Drama", "IŁanda","Pakara" oraz poznać poezję Pani Janiny Barbary Sokołowskiej.Dla  uczestników 23 Finału WOŚP zorganizowano szereg konkursów i licytacji. Drygentem strzemieszyckiej WOŚP był  Pan Wiesław Olszewski , którego serce
 i zaangażowanie  w akcję jest niezmienne od pierwszego finału orkiestry.
 Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 23,147,55 zł. Rekordzistką wśród wolontariuszy była Sabina Pałka która zebrała 2 464,10 zł.
O godz. 20.00 tradycyjnie niebo rozjaśniło światełko do nieba.
W Miejskiej Bibliotece  Publicznej  Filii nr 8 działał sztab WOŚP. Biblioteka miała zaszczyt i wielką przyjemność gościć wolontariuszy, którzy po trudach całego dnia przeliczali zebrane sumy i zostali poczęstowani słodkościami. Nie zabrakło miłych słów i dobrego humoru.
Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim darczyńcom.
Do zobaczenia za rok.
Pełna galeria zdjęć>>>


 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

02.04 - Dzień Książki dla Dzieci