czwartek, 17 października 2013

Klub Jacka i AgatkiW Filii nr 8 od marca 2011 roku działa Klub Jacka i Agatki. Swoją nazwę zaczerpnął od pierwszej dobranocki w Telewizji Polskiej, której bohaterami byli właśnie Jacek i Agatka. Jej autorką była Wanda Chotomska.
W ramach działalności Klubu organizowane są zajęcia czytelnicze i konkursy plastyczne. Również atrakcje związane z akcjami "Lato w Bibliotece" i "Zima w Bibliotece" odbywają się pod szyldem Klubu. Dzięki tym spotkaniom dzieci mogą spędzać swój wolny czas mając kontakt z książką i rówieśnikami. Jest to także świetna okazja, aby rozwijać swoje umiejętności plastyczne i czytelnicze.
Członkami Klubu Jacka i Agatki są dzieci mieszkające w Strzemieszycach Wielkich, a także całe klasy pobliskich szkół i przedszkoli. Honorowymi członkami Klubu są pisarze: Barbara Gawryluk i Marcin Pałasz. Każdy klubowicz dostaje legitymację i opaskę z wizerunkiem Jacka lub Agatki. W zajęciach uczestniczą dzieci w różnym wieku, które dzięki wzajemnej uprzejmości  i współpracy tworzą na zajęciach piękne prace i fantastyczną atmosferę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sylwetki pisarzy - Janusz Korczak