poniedziałek, 31 lipca 2017

Lato wynalazców w Bibliotece   W ramach tegorocznej akcji lato pod hasłem „ Lato Wynalazców” w Filii 8 MBP w Dąbrowie Górniczej  odbyło się 13 spotkań. 
Cały cykl zajęć poświęcony był  tematyce związanej z wynalazkami. Zdobytą wiedzę dzieci przekładały na prace plastyczne i ruchowe oraz gry edukacyjne.
   Podczas zajęć zajmowaliśmy się  : odkrywaniem wynalazków Franka Einsteina bohatera książek Jona Scieszka ; poznawaliśmy wynalazki, które zmieniły świat ; budowaliśmy mosty. Tworzyliśmy ozdoby do domu z rzeczy z recyklingu, tworząc obrazki 3 D metodą string art., kamienne ozdoby, solne wazoniki. 
Gry planszowe : 
„ Wynalazki” i „ Warsztat Leonarda da Vinci” przeniosły uczestników w świat odkryć.
Podczas zajęć bibliotecznych mieliśmy strefę „ wolnych zajęć” podczas, których dzieci proponowały co chcą robić. I tak graliśmy w kalambury, malowaliśmy wielki plakat wakacyjny na płótnie, graliśmy w gry planszowe : „ Potwory do szafy” i „Mistakos”. Czytaliśmy fragmenty książek wybranych przez dzieci.
    Tegoroczną Akcję Lato uważamy za udaną. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i sporą frekwencją. Dzieci aktywnie brały udział w proponowanych atrakcjach , czerpiąc radość z zajęć i towarzystwa rówieśników.
  Jak co roku dzieci biorące udział  w „ Lecie Wynalazców” otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Świąteczne animacje z przedszkolakami

Przedszkolaki lubią zimę, święta, choinkę i lubią śpiewać kolędy. Odwiedziliśmy je z świątecznymi animacjami i warsztatami plastycznymi.Rob...